כך תוכלו לזהות שיפוצניקים מקצועיים לעומת חאפרים

שיפוצניקים מקצועיים לעומת חאפרים

עומדים לשפץ את הבית או את המשרד שלכם? מדובר על החלטה חשובה מאוד, אך גם כזאת שמצריכה מכם לקבל החלטות מאוד אמיצות. הדילמה המרכזית שתעסיק אתכם היא ככל הנראה – איך תוכלו לזהות שיפוצניקים מקצועיים לעומת חאפרים? הרי קיים מבחר כל כך גדול של אנשי מקצוע בתחום השיפוצים, ומכאן הבחירה קשה מנשוא.

אך אנו כאן על מנת לסייע לכם לזהות חאפרים! שיפוץ שמתבצע על ידי חאפר ברוב המקרים יהיה רחוק מאוד מהשאיפות שלכם, וכך אתם פשוט לא תקבלו את השיפוץ שתמיד חלמתם עליו. אז רגע לפני שאתם מתחילים את השיפוץ, כדאי לכם לקרוא את המדריך הבא.

האם לשיפוצניק יש רישיון מטעם התאחדות הקבלנים?

אחת מהבדיקות היעילות ביותר שתוכלו לעשות על מנת לקבל קצת אינפורמציה על השיפוצניק שעומד מולכם, זאת לבדוק האם יש לו רישיון מטעם התאחדות הקבלנים. זה הסינון הראשוני אך האפקטיבי ביותר שתוכלו לבצע, כך תוכלו להוריד מהאפשרויות שלכם לא מעט שיפוצניקים שהם חאפרים.

איך תוכלו לבדוק את הנושא הזה? האמת היא שכל מה שאתם צריכים לעשות זה להיכנס לאתר של התאחדות הקבלנים, ושם להזין את השם של השיפוצניק. כך תוכלו לראות באופן חד משמעי האם מדובר על איש מקצוע אמין או על כזה שאתם צריכים להתרחק ממנו – תוך כמה דקות יהיו לכם תשובות ברורות.

האם יצא לכם לראות תיק עבודות של השיפוצניק?

בדיוק כמו שהייתם בוחרים איש מקצוע שיעצב לכם בגד או שיבצע עבורכם עבודה אחרת, כך גם תוכלו לבחור את השיפוצניק הבא שלכם. לכל שיפוצניק מנוסה יש תיק עבודות שאותו הוא ישמח להציג בפניכם, בעוד לשיפוצניקים חאפרים תיק העבודות יעיד על האיכות הירודה של העבודה.

ברגע שאתם מבקשים תיק עבודות תוכלו לראות בצורה ברורה את איכות העבודה ואת המיומנות של אותו איש מקצוע. שיפוצניקים חאפרים ברוב המקרים ינסו להתחמק מלהציג לכם תיק עבודות, כך שאתם תוכלו להבין באופן חד משמעי כי העבודה איתם יכולה לעלות לכם ביותר. כך תוכלו להבדיל בין שיפוצניקים מקצועיים לעומת חאפרים ולא מנוסים.

תוך כמה זמן העבודה אמורה להתבצע?

הבדיקה האחרונה שלכם היא בדיקה יחסית פשוטה שבה אתם אמורים לסכם עם השיפוצניק על הזמן שבו העבודה אמורה להתבצע. שיפוצניקים מקצועיים אמורים לבצע עבודות שיפוץ במקצועיות אך גם תחת לוחות זמנים קצרים במיוחד, בעוד חאפרים יבצעו את השיפוץ בזמן גדול יותר.

זוהי עוד אחת מהדרכים האפקטיביות להבין בדיוק איזה איש מקצוע עומד מולכם. כמובן שאל תשכחו להכניס את הסעיף הזה בחוזה העבודה שלכם עם השיפוצניק, כך שהוא אכן יעמוד בדד ליין שהוא הציג בפניכם. הרי אתם לא תרצו להגיע למצב שבו השיפוץ יתארך ואתם לא תוכלו להיכנס לדירה או למשרד בזמן.

צוות האתר

צוות האתר

צוות חשמליקו, המומחים בעולמות הבנייה והתעשייה, כאן עבורכם, אלו שרוצים לבנות ולהכיר את עולם התעשייה הישראלי.

מי אלו חשמליקו

צוות האתר של חשמליקו מתוך פורטל הכתבות הגדול של IB2B (פורטל העסקים הקטנים) המעלים כתבות ומאמרים בנושא שיפוצים ו-DIY למען העסקים הקטנים ואלו שרוצים להיכנס לתחומי התעשייה והעשייה בישראל.

כתבות אחרונות

סרטון DIY מומלץ לשבוע