למה כדאי להתקין תקרות אקוסטיות בזמן שיפוץ משרד?

תקרה אקוסטית

השקט הוא דבר קריטי במשרד

אז למה כדאי להתקין תקרות אקוסטיות דווקא בזמן שיפוץ משרד? התשובה די ברורה. אם אתם משפצים את המשרד, הדבר הראשון שישדרג לכם אותו הוא תקרה אקוסטית. תקרות אקוסטיות הכרחיות, בפרט במשרדים כי כך אתם מבטיחים לעצמכם שקט בחדרים השונים. לא תצטרכו לשמוע את שיחות הטלפון מהחדר השני, לא תצרכו לשמוע הדהוד שהולך וחוזר (תיזכרו בהד של המקלחת, זה שעוזר לכם לשיר בקלות…) ומפריע לשמיעה צלולה של הצלילים השונים. 

יתרונות תקרה אקוסטית

תקרה אקוסטית היא הרבה מעבר לתקרה רגילה. לא מדובר רק במשטח שמסתיר נקודות תקשורת, חשמל, מים ומיזוג אוויר, אלא במשטח נרחב שמאפשר לכם לחסום צלילים לא רצויים, קולות ורעשים, ולהשמיע צלילים נעימים, לדבר בלי להרעיש בחדרים הסמוכים, לדבר בלי לשמוע רעשים של העובדים.  הייתם פעם עדים לשיחות נכנסות של העובדים בסלולרי? אם אין לכם תקרה אקוסטית אתם בעצם שומעים גיבוב של צלילים מכל הכיוונים וקשה להתרכז ולעבוד כך לאורך היום, שלא לדבר על הקושי להיות פרודוקטיביים בעבודה. תקרות אקוסטיות חוסמות רעשים שמגיעים למשרד בלי להפיץ אותם לחדרים האחרים, בעוד שתקרות רגילות שאין בהן אקוסטיקה יהפכו את השהייה במשרד לרעש אחד מושלם, מוגזם, מעצבן ומיותר.

אקוסטיקה פותרת רעשים דיסוננסים וצורמים

כשאתם בוחרים כבר לשפץ את המשרד, חשבו על התקרה. זאת הזדמנות מעולה להקדיש לעניין שנייה. התקרה חייבת להיות אקוסטית כי אם כבר שיפוץ, אז עד הסוף. התקרה כמובן יכולה להיות מעוצבת, אבל את ההתקנה שלה אתם צריכים לעשות בעזרת אנשי המקצוע שיתאימו כל מה שצריך כדי שיהיה לכם נעים ושקט במשרד, בין אם אתם מקיימים ישיבה רבת משתתפים, בין אם אתם רוצים להשמיע מוזיקה ברקע, בין אם אתם רוצים לעבוד בנחת בלי ש"יחפרו" לכם מהצד השני ברעשים דיסוננסים שרק הולכים וגוברים – רק תקרה אקוסטית תציל אתכם ממצב של רעש מציק, בזכות בידוד הצלילים הצורמים והוויסות שלהם. העיקר שיהיה לכם נעים באוזן בבוקר, בצוהריים ובערב.  

איך לבחור תקרות אקוסטיות?

ראשית, כפי שציינתי, יש לשכור בעל מקצוע לצורך בחירת התקרה המתאימה ולצורך ההתקנה. עליכם לשים לב לעמידות התקרה מפני לחות, ליכולת של חסימת הרעשים, לעמידות התקרה מפני אש, לאורך חייהם של חומרי התקרה, לנגישות לצורך תחזוקה, ליכולת לעמוד בעומס, ורק אחר כך לבחור תקרה אקוסטית מדויקת לצרכים שלכם, לגודל המשרד ולפעילות הרווחת בו. 

סוג תקרה אקוסטית – צמר סלעים וצמר זכוכית

סוגי התקרות מגוונים וכוללים תקרות מינרליות, תקרות מתכת, תקרות גבס, תקרות עץ, תקרות צמר זכוכית וסלעים, תקרות pvc ועוד. התקרה המינרלית עשויה צמר סלעים, צמר זכוכית, עמילן, חרסית, נייר ממוחזר, סיבי מתכת, ובזכות חומרים אלה היא מבטיחה עמידות מפני לחות ואש ומתאימה לתפקוד לאורך זמן כדי לשפר את האקוסטיקה ולשדרג את הצלילים במשרד ובחדרים השונים. העלות שלה אינה רבה ואין צורך בתחזוקה לעיתים קרובות, אך תצרכו לנקוט במשנה זהירות בעת העבודה עם תקרה כזאת. פנייה לאיש מקצוע  תפתור לכם את העניין בקלות כי איש מקצוע יודע איך לעבוד עם כל סוגי התקרות האקוסטיות,  והינה סיבה טובה דיה לא לנסות את ההתקנה לבדכם בבית.

ההבדל בין תקרות רגילות לבין תקרות אקוסטיות

תקרות אקוסטיות משפרות את הצלילים, דואגות שיהיה בידוד בין החדרים השונים ובין שיחות שמתקיימות בו בזמן, גם בחדר אחד שמשמש כמשרד. כפי שציינו תקרה אקוסטית עשויה צמר סלעים וצמר זכוכית בעיקר, והחומרים הללו מאפשרים לבידוד להתרחש, כך כולם יכולים לעבוד בריכוז רב, בלי להתבלבל, בלי הצקות של רעש. לעומת תקרה אקוסטית  – תקרות אחרות כמו תקרות גבס, עץ, PVC ועוד – אינן בעלות תכונות של אקוסטיקה שמאפשרת בידוד וצליל צלול ובהיר. עכשיו נשאר לכם רק לבחור את התקרה המתאימה והרי לכם משרד שעובר שיפוץ ומשפר גם את החלל והרעש שבו.

צוות האתר

צוות האתר

צוות חשמליקו, המומחים בעולמות הבנייה והתעשייה, כאן עבורכם, אלו שרוצים לבנות ולהכיר את עולם התעשייה הישראלי.

מי אלו חשמליקו

צוות האתר של חשמליקו מתוך פורטל הכתבות הגדול של IB2B (פורטל העסקים הקטנים) המעלים כתבות ומאמרים בנושא שיפוצים ו-DIY למען העסקים הקטנים ואלו שרוצים להיכנס לתחומי התעשייה והעשייה בישראל.

כתבות אחרונות

סרטון DIY מומלץ לשבוע